Коротшими стали дні, яснішим – небо. Шурхотить земля яскравим килимом з опалого листя. Дерева переодяглися в золотаво-червоні наряди. На південь відлітати зібралися птахи.
Восени повітря прозоре, навіть дихається легше. І життя стишує свій шалений біг. Осінь – пора збору врожаю та підбиття підсумків. Колись у цей час для народів, що працювали на землі, розпочинався відпочинок до наступної весни.
Сьогодні осінь – час розпочинати справи, ставати до роботи та навчання після літнього відпочинку, готувати оселі до холодів. Восени легше і працювати, і навчатися, бо прохолодна погода сприяє тому краще за літню спеку, весняну грайливість та зимові морози.
Ми любимо осінь за яскраві барви природи та довгоочікувані зустрічі з друзями, за повні грибів лісні галявини, стиглі плоди у садах та трохи сумний дощ за вікном.
1. Між однорідними членами можуть ставитися такі розділові знаки ⇒ Б – кома, тире, крапка з комою.
2. У реченні "Зупинилась тиша тиха і не збудна, зупинився в небі вечоровий дим" однорідні члени речення з’єднані ⇒ Б – за до сполучників.
3. У реченні "Хай собі кружляє обертається хоч круг лампочки земля стара" між однорідними членами, не з’єднаними сполучниками, слід поставити ⇒ А – кому.
4. У реченні "Було багато пізніх, осінніх квітів" між означеннями ставиться кома, тому що ⇒ Б – друге означення пояснює, уточнює перше.
5. У якому реченні допущено помилку? ⇒ В – Ледве чутно дзюрчить вода поперед великої, турецької галери (між словами "великої турецької" кому не ставимо, тому що означення характеризують предмети з різних боків) .
6. У реченні "В такім разі депутацію слід слати не лише в Польщу, а й у Литву" між однорідними членами речення ставиться кома, тому що вони ⇒ Г – з’єднані парними сполучниками .
7. У реченні "Ревнув з лютості і з болю Бурунда і лівою рукою стис Максима за груди" кома не ставиться, тому що ⇒ Б – сполучник повторюється в реченні не при однорідних членах.
8. В одному з наведених речень наявне узагальнююче слово, яке стоїть перед однорідними членами речення. Отже, слід поставити двокрапку в такому реченні ⇒ А – Усе було прекрасне в цій дівчині: і лінії бездоганної чистоти личка, і пропорції тіла, й гармонія кольорів.
9. У реченні слід поставити тире перед узагальнюючим словом ⇒ Б – Кожен кущик, горбок, долинка, кожна стежка – все це було йому знайоме, промовляло до нього.
Увага!Увага!
За мо усіх бажаючих на відкриття нового кафе-бару ,,Капучино,,
Адреса вул.Гайдара9 кон.тел.(044)567-09-80
Увага!
За мо усіх бажаючих на дегустацію цукерок ,,Рафаело,,
Дегустація проводиться за адресою вул.Бажана 10