идаю на спориш похідну валізу і підбіжки поспішаю до неньки, щоб не завдати їй клопотів — знаю, як важко старенькій зводитись, але вона таки встигає випередити мене, кидається в обійми. Я чую, як натужно б'ється її ніжне серце, важко дихають груди. Роки беруть своє, і від того крадькує невтішна думка: а що, як ураз відійде найдорожча тобі людина, хто ж тоді зустрічатиме в рідному обійсті?..
Поволі йдемо до хати. Мати украдьки висушує кінцями хустини зволожені очі й наче виправдовується: «...Ось повечеряємо, і я наспіваю тобі колискових. Ти ж минулого разу просив...»
Колискова пісня. Скільки їх створив народний геній!.. Лагідний материн наспів засівав дитячу душу любов'ю до людей, до природи, до усього живого.
Пряма мова (як частина речення)Цитатна пряма мова,наведена в передостаньому абзаці
Діти, памятайте! Коли ви ідете до лісу, дотримуйтесь правил поведінки. Не відходьте далеко від дорослих, ви можете ненароком заблукати. Не ловіть тварин, не ламайте дерева, не зривайте рідкісні рослини, це може призвести до вимирання виду. У лісі можна збирати лише відомі вам спілі ягоди та гриби. Не можна їсти ягоди, які вам невідомі. Вони можуть бути отруйними. Гриби потрібно обережно зрізати біля землі, щоб не пошкодити кореневу систему. Не розпалюйте багаття без нагляду дорослих, така поведінка може спричинити пожежу. Не залишайте після себе сміття, це забруднює навколишнє середовище. Якщо ви побачили на землі сміття, потрібно його підняти, та викинути в найближчий бак для відходів. Будьте чемними, уважними та обережними, дотримуйтесь правил безпеки та поведінки в лісі.