Насправді складно осмислювати такі абстрактні поняття як любов, чесність, відданість, патріотизм. Бо незважаючи на те, що кожен з нас більш-менш розуміє їх значення, та все одно вкладає в них щось своє. Це не річ, яку можна побачити чи помацати. Це щось невидиме, проте реально існуюче, те, що наповнює наше життя смислом, тим самим роблячи нас людьми.
Патріотизм у найзагальнішому розуміння – це любов до Батьківщини. Для кожної людини в світі її рідний край – найдорожчий та наймиліший серцю. Це той клаптик землі, що привітав її з життям, де минули дитячі роки, де живуть найближчі люди. Такі почуття зрозумілі, вони природні. Далі вони поширюються на цілу країну, в якій людина живе, на людей, що говорять однією мовою та створюють спільну культуру. Бо це все робить людей близькими одна до одної, об’єднує. У широкому розумінні країна – це велика родина, де всі живуть спільними радощами та проблемами. Тому ми відчуваємо свою причетність та відповідальність за все, що коїться у державі, тому нам не байдуже, як до нашої Батьківщини ставляться у світі. А патріотизм для мене – це не лише почуття, це дії, спрямовані на те, щоб рідній країні та нашому народові було добре жити.
Патріотизм виявляється у тому, що те, що робить людина, приносить благо її Батьківщині. Це й розумні політики, і талановиті вчені, і видатні митці та спортсмени, а також кожен з нас. Ми вчимося, працюємо, будуємо, винаходимо, творимо, прикрашаємо, перемагаємо. Досягаючи успіху в життя, ми тим самим створюємо успіх цілої країни. Оце й є патріотизм. Володимир Великий, Тарас Шевченко, Сергій Корольов, Василь Стус, Ганна Безсонова, Яна Кличко – кожен із них по-своєму виявив свої патріотичні почуття до нашої країни. І таких дуже багато!
Інша справа, що патріотизм – не завжди вдячне ставлення. Коли в країні процвітає безправ’я, соціальна несправедливість, політичний безлад, немає можливості для творчості, люди часто полишають Батьківщину та шукають щастя деінде. Хоч у душі в них любов до рідного краю залишається, вони вже мало що можуть зробити для її добробуту.
Тож, на мою думку, патріотичні почуття є в кожного з нас, і ми маємо прагнути зробити щось важливе для своєї Батьківщини. Проте такі прагнення мають цінуватися. Людина має відчувати, що потрібна своїй країні, тоді вона захоче й зможе посприяти її процвітанню.
Садівник саджає троянду в саду з приходом весни. Він дочекався, коли повністю прогріється грунт і встановиться сонячна погода без нічних заморозків.
Тоді він вибрав місце посадки - сонячне, лиш злегка притінене місце. Він уважно оглянув кореневу систему квітки. Підрізав корені, залишивши всього лише 18 см від самого головного кореня. А підгнилі і засохлі корінці він відрізав спеціальним гострим ножем.
Потім він лопатою викопав лунку для троянди. Вона була в глибину приблизно 30 см. Вийняту з лунки землю він гарненько перемішав з перегноєм. Потім опустив коріння троянди в лунку і розмістив їх так, щоб воно розташовувалося вільно і ні в якому разі не загиналось вгору, бо це буде погано позначатися на зростанні самої рослини. Коріння він закопав у землю до половини лунки. Потім полив рослину і пояснив, що необхідно для того, щоб земля, яка розташована біля коренів, добре ущільнилась і троянда почала швидше вкорінюватися. Після цього ямку він засипав землею, що залишилася, і знову полив з лійки, не шкодуючи води.
Садівник був дуже вдоволений своєю працею, він любить саджати квіти, це - найулюбленіша для нього справа.