Гладкая мышечная ткань. Строение : под микроскопом : мелкие веретеновидные клетки с 1м ядром, клетки соединены в пучки между собой по 10-15 клеток .
Спирогира : микроскопическая картина : вытянуто-цилиндрические клетки, вместе образуют картину нити. В клетке ядро с ядрышком , в цитоплазме видны вакуоли, ленты хлоропластов (хроматофоры)
Вывод : В животной ткани отсутствуют растительные вакуоли, нет хлоропластов, что связано с типом питания, нет плотной целлюлозной оболочки. Разница видна в форме клеток , что связано как раз с наличием целлюлозной оболочки, которая придаёт растительным клеткам такую форму.
Значення плауноподібних
1. Наземні вегетативні органи утворюють значну біомасу, однак деякі види містять алкалоїди і тому не споживаються тваринами.
2. Спори плаунів, які містять невисихаючу олію, застосовують у медицині як дитячу присипку та при ураженнях шкіри як підсушуючий і болезаспокійливий засіб.
3. Іноді спори використовують у металургійній промисловості при фасонному литві для обсипання стінок форм, щоб деталі були гладенькими та легко виймались.
4. Вимерлі форми плауноподібних відіграли важливу роль в утворенні кам’яного вугілля.
5. Спори плауна використовують при виготовленні ракет для феєрверків.
6. Медичні препарати, виготовлені з плаунів, використовують при лікуванні психічних захворювань, при наркозі, при лікуванні запалень внутрішніх органів, очних хвороб.
7. Плауни використовують для виготовлення вінків, гірлянд та букетів – ікебана.
Значення хвощеподібних у природі та житті людини :
1. Хвощі, як і решта вимерлих вищих спорових, утворили кам’яне вугілля.
2. Хвощ є біоіндикатором кислих грунтів (поява на городі чи полі хвоща свідчить про закисання ґрунту, що є небажаним для багатьох культур)
3. Хвощ польовий використовують у народній медицині як сечогінний та кровоспинний засіб.
4. Хвощ галузистий, хвощ рябий та хвощ зимуючий використовються як кормові рослини для тварин.
5. Більшість хвощів є злісними бур’янами полів і пасовищ.
6. Жорсткі стебла хвощів використовують для чищення металевого посуду та полірування дерева.
7. Лікарські препарати з хвоща польового призначають хворим на туберкульоз, при захворюваннях нирок, кровотечі із сечових шляхів (виявляє кровоспинну дію), людям похилого віку, як засіб, що поповнює кількість Силіцію в організмі.
8. Хвощі відіграють певну роль у формуванні рослинного покриву.
Объяснение: