1.Бактерии по питания бывают: гетеротрофы(паразиты,сапрофиты,симбионты) ,автотрофы(фототрофы,хемотрофы)
Значение бактерий: почвенные,например, образуют из перегноя минеральные соли, которые усваиваются корнями р-ний. клубеньковые бактерии обогащают почву соединениями азота. молочно-кислые портят продукты,а также квашению капусты,силосованию кормов.
Грибы-гетеротрофы
Значение грибов: участвуют в круговороте веществ в природе и образовании плодородного слоя почвы. Вызывают заболевания. Портят продукты. Корм для животных. Промышленность.
2 В отдельное царство выделили,потому что они как растения: постоянно растут,всасывают воду и мин. соли,неподвижны. Как животные: продукт обмена-мочевина,гетеротрофы,клеточная стенка-из хитина, запасной углевод-гликоген.
1. Членистоногі - сегментовані тварини.
2. Тришаровість зародка (розвиток трьох зародкових листків у ембріона).
3. Білатеральна симетрія тіла (двобічна).
4. Покрив тіла являє собою хітинізовану кутикулу (хітин - азотовмісний полісахарид).
5. М'язова система розвинена добре. М'язи поперечносмугасті, завдяки чому членистоногі можуть робити швидкі і складні рухи.
6. Кінцівки членисті, тобто складаються з кількох члеників (звідси назва типу) вони рухомо зчленовані з тілом за до суглобів. Особливістю членистоногих є наявність різної кількості пар кінцівок.
Процеси життєдіяльності членистоногих
Рух: рухову активність забезпечують почленовані кінцівки і посмуговані м'язи, зумовлюють збільшення швидкості скорочення м'язів, швидкості рухової реакції.
Живлення: це гетеротрофи, живляться готовими органічними речовинами. Травлення внутрішньоклітинне. У травному каналі з'являються спеціальні залози, які секретують травні ферменти.
Виділення: продукти виділення з клітин потрапляють в кров, яка омиває мальпігієві судини, через які виводяться назовні (це сечова кислота і її солі з натрієм, калієм, аміаком, кальцієм.
Дихання: за участю різноманітних спеціальних органів здійснюється газообмін. Кінцівки видозмінюються в органи водного дихання - зябра, органи повітряного дихання наземних форм - легені (теж видозмінені кінцівки). У комах - трахейна система. Покриви тіла у диханні участі не беруть.
Розмноження та розвиток. Властиве тільки статеве розмноження. Самці менші за самок. Розмножуються відкладанням яєць, і є живородящі форми. Розвиток прямий або непрямий з повним і неповним перетворенням.