Объяснение:
З геометричних міркувань та побудови зображень в лінзі випливає співвідношення між відстанями від лінзи до зображення та до предмета та фокусною відстанню лінзи:
, (5.1.3.)
де f та d - відстань від лінзи до зображення та до предмета, відповідно; F – фокусна відстань лінзи.
Лінза з більш опуклими поверхнями заломлює промені сильніше, ніж лінза з меншою кривизною. Тому фокусна відстань лінзи з більшою кривизною буде меншою, ніж тієї, в якої кривизна менша. Лінза, в якої коротша фокусна відстань, дає більше збільшення, ніж довгофокусна лінза. Тому говорять, що вона „оптично сильніша” від другої лінзи. Заломлювальну здатність лінзи характеризує величина, яку називають оптичною силою лінзи. Таким чином, оптична сила більша в тієї лінзи, в якої фокусна відстань менша. Тому величину, обернену фокусній відстані лінзи, називають оптичною силою цієї лінзи.
Позначимо оптичну силу лінзи буквою D. Тоді:
За одиницю оптичної сили взято діоптрію (1 дптр). 1 діоптрія – це оптична сила лінзи, фокусна відстань якої дорівнює 1 м. Отже, при визначенні оптичної сили фокусну відстань слід виражати в метрах.
м-1 .
Оптична сила лінз, фокусна відстань яких менша за 1 м, буде більшою за 1 дптр. Наприклад, оптична сила лінзи з фокусною відстанню 0,25 м дорівнює:
=4 м-1 =4 дптр.
Оптична сила лінзи, фокусна відстань якої більша за 1 м, буде менша 1 дптр. Наприклад, оптична сила лінзи з фокусною відстанню 2,5 м дорівнює:
м -1 =0,4 дптр.
Объяснение:
1)
В каких технических устройствах применяется действие силы Лоренца?
-осциллограф
2)
Как ты думаешь, если проводник с током оказывается в магнитном поле, можно ли по направлению линий магнитного поля и полюсов магнита определить направление тока?
да можно по правилу левой руки
3)
Установи, в каком направлении будет действовать сила Лоренца на электрон, покоящийся в магнитном поле, если магнитные линии направлены на нас.
если заряд покоится то Fл=0
4)
Прочитай утверждение и выбери правильный ответ. Для определения направления силы, действующей на отрицательно заряженную частицу, следует четыре пальца левой руки располагать против направления скорости частицы.
-верно
5)
К одной стороне весов прикреплён металлический цилиндр, а с другой стороны его уравновешивает гиря. Металлический цилиндр помещают в магнитное поле.
Укажи, что произойдёт со стрелкой весов?
ничего не произойдет потому что не все металлические цилиндры являются ферромагнетиками, но если цилиндр железный то равновесие весов нарушится
6)
Установи, в каком направлении будет действовать сила Лоренца на протон, влетевший справа в магнитное поле перпендикулярно линиям магнитного поля, направленным от нас.
по правилу левой руки сила Лоренца будет направлена вниз
7)
К одной стороне весов прикреплён металлический цилиндр, а с другой стороны его уравновешивает гиря. Металлический цилиндр помещают в магнитное поле и пропускают по нему электрический ток.
Проанализируй рисунок и ответь, что произойдёт со стрелкой весов?
нет рисунка
8)
Подумай: если проводник с током оказывается в магнитном поле, можно ли по расположению полюсов магнита и направлению тока определить скорость движения заряженных частиц?
Можно найти направление скорости но не величину скорости
для нахождения скорости надо знать силу тока в проводнике
сечение проводника и концентрацию зарядов
9)
В каких технических устройствах применяется действие силы Ампера
( динамики, электродвигатели, магнитоэлектрические измерительные приборы)