Ярослав Мудрий. Роки життя - 983/987 - 17/20 лютого 1054. Найбільшу владу мав з 1019 р. по 1054 р., тому що саме в цей час він був великим київським князем. Але вже у 1010 р. батько поставив його правити Новгородом. Ярослав Мудрий здобув найбільшу владу унаслідок участі у міжусобній боротьбі за владу з братами після смерті батька. Ярослав Мудрий був людиною високою на зріст (близько 175 см.) із середнім видовженим обличчям, різко випнутим носом дещо хвилястої форми. Він був відважний, мудрим, великим стратегом Київської Русі. На мою думку, на формування його характеру впливув батько Володимир Великий. Адже і він відіграв важливу роль у формуванні Київської держави (хреститель Русі). Я ставлюся до нього з повагою, тому що саме за час правління Ярослава Мудрого гається піднесення Давньоруської держави. Було розширено територію Київської Русі, укріплено кордони, встановлено контакти з багатьма європейськими країнами. Князь приділяв велике значення внутрішньому устрою держави. Ярослав Мудрий був далекоглядним, тому всі свої дії робив з розумом за що його і прозвали "Мудрим". 37 років правління Ярослава Мудрого заклали міцний фундамент розвитку традицій державотворення на українських землях. Протягом цього часу Давньоруська держава зберігала свою могутність і міжнародний авторитет.
В конце 1773 года, в связи с началом на Урале Крестьянской войны под предводительством Емельяна Пугачева, повстанческое движение охватило и территорию Удмуртии. Сначала здесь действовали отдельные отряды пугачевцев, а в июне 1774 года сюда вступили их основные силы. Переправившись через Каму, Пугачев через деревни Паздеры, Перевозное, Кварса, Колюшево двинулся на Воткинск и занял его. Затем, разбив под селом Завьялово небольшой отряд местного значения (около 200 человек), сформированный управляющим Камскими заводами Венцелем, овладел Ижевским заводом. Из Ижевска он через деревни Юськи, Агрыз, Алнаши, двигаясь в сторону Казани.
27 июня 1774 года войска Емельяна Пугачева заняли Ижевский завод. Здесь Пугачев пробыл два дня, принимая жалобы рабочих и приписных крестьян. При этом заводское начальство было казнено, а плотина и завод были частично разрушены. Если бы налет пугачевских войск на Ижевский завод продолжался еще несколько дней, то платина была бы полностью разрушена, а пруд спущен.
Объяснение: