ответ: перший професійний український театр. Його було відкрито 1882 року в Єлисаветграді, і в цей рік український театр відокремився від польського та російського. Засновником театру був Марко Лукич Кропивницький, що володів усіма театральними професіями. Після нього найдіяльнішим був Микола Карпович Садовський, що боровся за українське слово та український театр за часів їх заборони.
Із Театром корифеїв також пов'язані імена М. Заньковецької, П. Саксаганського.
Стиль синкретичного театру, що поєднував драматичне й комедійне дійство з музичними, вокальними сценами, включаючи хорові й танцювальні ансамблі, вражав суто народною свіжістю й неподібністю до жодного існуючого театру.
В 1901 у Києві вийшла книга «Корифеи украинской сцены», яку через цензуру, написали анонімно провідні українські інтелектуали. У ній Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Івана Тобілевича та інших уперше назвали корифеямиукраїнського театру. Цей дещо поетичний термін став нерозривним з театром.
У 1881 році після довгих років боротьби корифеїв українці одержали можливість ставити вистави українською мовою. При всіх обмеженнях і умовностях (перед кожною українською виставою мусила відбутися російська) цей крок міністерства внутрішніх справ все-таки легалізував український театр.
У 1885 році єдина досі театральна трупа розділилася: Марко Кропивницький зі своїми акторами відокремився від Михайла Старицького і його прихильників. Обидва колективи відразу ж почали самостійне творче життя.
Скрізь, де українські актори давали вистави, вони мали незмінний успіх.
1907 р. Миколі Карповичу Садовському вдалося відкрити в Києві постійний Український театр.
У репертуарі театру були такі вистави, як «Запорожець за Дунаєм», «Продана наречена», «Галька», «Катерина», «Енеїда» Котляревського. Сміливою перемогою стала постановка українською мовою «Ревізора» Гоголя.
Микола Садовський зробив свій стаціонарний театр по-справжньому народним не тільки в репертуарі, але й у доступності його відвідування. Ціни на квитки були значно нижчими за інші київські театри.
Театр Садовського проіснував сім років, до початку Першої світової війни (1914 рік), коли владою було закрито не тільки театр, а й усі українські газети, журнали, книгарні.
Объяснение:
Олександр Македонський, відомий також як Александр Великий був відомим полководцем і царем Македонії. Його вважають одним з найуспішніших військових командирів який змінив вигляд стародавнього світу і тому ми підібрали для вас найцікавіші факти про цю історичну постать.
1. Олександр Македонський прийняв престол коли йому виповнилось всього двадцять років. Його батька Філіпа було вбито і син Олександр став спадкоємцем трону.
2. Протягом свого життя в результаті грандіозних завоювань Олександр був також відомий як цар Персії, єгипетський фараон та король Азії.
3. В юному віці Олександр Македонський був учнем відомого філософа Аристотеля, який навчав його у віці від 13 до 16 років.
4. Після того як Олександр став на престол Греції він продовжив виступи проти Перської імперії та вже після десяти років боїв з персами відбулась найбільш відома битва Александра Великого при Гавгамелах. Це вирішальний бій з армією царя Дарія III в результаті якого було знищено Перську імперію.
5. Він був дуже амбітною людиною і прагнув завоювати весь світ. Він навіть зайшов в Індію, але в результаті виснажливого, довготривалого походу і великих втрат було вирішено повернути армію назад. Та зрештою військо Александра Великого ніколи не було переможеним.
6. Александр Великий заснував понад 70 міст в стародавньому світі і більш як 20 з них назвав Александрія.
Імперія Македонського
Інфо-лого Імперія Олександра Македонського
7. Олександр Македонський провів своє військо на відстань близько 18 000 кілометрів від дому та створив імперію яка охопила понад 32 мільйони квадратних кілометрів.
8. Методи вторгнення війська Олександра Македонського були настільки успішними, що й досі у військових академіях по всьому світі вивчаються деякі з його тактик.
Чат-лого Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.
Объяснение:вот какой так
қазақстанда темір дәуірінде тусті металдар қорыту сен өндіру ісі жақсы дамыды. Шеберлер металл құюдың техникалық әдістерінің арқылы бұйымдарға түрлі пішін бере алады
Объяснение:
вот вроди можно самый лутший ответ ?