9клас контрольна робота√2 варіант 1 і рівеньзавдання 1-4 мають по чотири варіанти відповіді. у кожному завданні - лише одна правильна. 1. позначтеь загальну формулу насичених одноосновних карбонових кислот: а) cnh2ncoohб)cnh2n+1coohв) cnh2n-1coohг) cnh2n+1c(o)h 2. укажіть формулу гліцеролу: а) ch3—o—ch3б) ch3coohв) ch2oh—choh—ch2ohг) c2h5oh 3. визначте тип хімічних реакцій, що характерні для пениену: а) заміщенняб) приєднанняв) відновленняг) нейтралізації 4. гомологи - а) сполуки одного класу, що мають подібні будову й не відрізняються за складомб) сполуки одного класу, що мають подібні будову, але відрізняються за складом на одну або кілька груп ch2в) сполуки одного класу, що мають подібні будову та не відрізняються за складомг) сполуки одного класу, що мають подібні будову, але не відрізняються за складом 5. установіть відповідність між реагентами та продуктами реакції: реагенти. продукти реакції1. ch2=ch2+cl2 а) бутан2. c2h5cl+na. б) етан3. ch2=ch2+hcl. в) дихлоретан4. ch2=ch2+h2. г) етин д) хлороетан 6. складіть рівняння реакцій: а) гідратації етену; б) взаємодії глюкози з (ll) гідроксидом. 7. складіть формулу жирну, що утворений двома залишками олеїнової кислоти та одним залишком стеаринової кислоти. 8. напишіть рівняння реакцій, за яких можна здійснити перетворення: метан -> етин —> етан —> хлороетан —> етанол —> етанол кислота.
Кремний находятся в периодической системе в 4 группе главной подгруппе. Его порядковый номер 14, относительная атомная масса кремния Ar(Si)=26
Заряд ядра кремния равен +14. В ядре находятся 14 протонов и 12 нейтронов, вокруг ядра на 3 энергетических уровнях находятся 14 электронов.
₊₁₄Si Z=+14 р⁺=14 n⁰=12 е⁻=14
Электронная формула кремния:
₊₁₄Si 1s²2s²2p⁶3s²3p²
На последнем уровне у кремния 4 электрона. Исходя из этого кремний может проявлять себя, как восстановитель, и как окислитель:
Si⁰-4e⁻ ⇒Si⁺⁴ восстановитель Si⁺⁴O₂⁻²
Si⁰+4e ⇒ Si⁻⁴ окислитель Si⁻⁴H₄⁺
Атомный радиус у кремния больше чем у углерода, отсюда металлические свойства сильнее проявляются у кремния(кремний поупроводник) чем у углерода.