1 Потому что главное внимание писатель уделяет рассказу о Жилине. Жилин и Костылин — герои рассказа, но по- истинному главным героем можно именовать только Жилина
2Д ина Жилину бежать из плена, потому что считала себя его другом. Тринадцатилетняя девочка подружилась с офицером, который мастерил для нее куколок, и в качестве благодарности она приносила пленнику пищу, ведь осознавала, как тяжело приходится ее товарищу
3 автор поднимает в произведении очень важные не только для отдельного человека, но и для всего человечества вопросы, и главный из них – о войне и мире как решения проблем, возникающих между людьми. Так же он говорит о том что если очень сильно стараться то можно найти выход почти из любой ситуации,как например Жилин старался и придумывал пути для побега , в то время как Костылин лежебока жаловался на жизнь и ничего не делал.
Объяснение:
У повісті дуже яскраво порушені проблеми нелюдяності і бюрократизму.Гоголь висвітлив проблему «маленької людини», показавши її важливість для суспільства.
Объяснение:
Читаючи Гоголя, десь у глибині душі погоджуюся з тим, що такі люди, як Акакій Акакійович — неуспішні і меркантильні, — викликають бажання посміятися чи поглузувати з них, а окремі дії можуть викликати і роздратування. Досить згадати, як довго, латаючи діри, носив головний герой повісті свою стареньку шинель, аж поки кравець не відмовився її латати і не виніс свій присуд, що час пошити нову шинель. У Акакія Акакійовича цс викликало шквал почуттів: від простого благання полатати стару шинель (він навіть гривеника дав майстрові на похмілля аби змінити його гнів на милість) до тривалої психологічної підготовки до згоди на пошиття нової. Це був психологічний злам, бо фінансово несподівано все склалося на користь Башмачкіна (йому збільшили платню).