1. 1. Провісниця всіляких прикростей для Шептала ... 2. Степан ніколи не бє Шептала, не посилає на важку роботу, бо кінь... 3. Серед усіх робіт Шептало найбільш недолюблював... 4. Що чи не найважче гнітило коня з усього нинішнього життя... 5. Скільки потрібно було непомітної боротьби, ппоки Степан змирився з тим, всіляких прикростей для Шептала ... 2. Степан ніколи не бє Шептала, не посилає на важку роботу, бо кінь... 3. Серед усіх робіт Шептало найбільш недолюблював... 4. Що чи не найважче гнітило коня з усього нинішнього життя... 5. Скільки потрібно було непомітної боротьби, поки Степан змирився з тим, що Шептало... 6. Все життя для нього манливо, запаморочливо пах... 7. Щовечора їхньою красою приходили милуватися людські натовпи (чиєю)... 8. І тоді сталося несподіване для хлопчака, Степана, для самого Шептала... 9. Викупавшись у річці, знову став... 10. Шепталові судомило спину, тому що... 11. Тішив себе надією на завтрашній відпочинок, 1. Провісниця всіляких прикростей для Шептала ... 2. Степан ніколи не бє Шептала, не посилає на важку роботу, бо кінь... о
українське весілля - барвисте і пишне родинне свято, що радістю та веселощами є найвідповідальнішу подію в житті молодят – шлюб. і звісно, яке ж весілля без пісні: радісної чи сумної, та все ж весільної? !
весільні пісні – це пісні, які хід весільного обряду на усіх його етапах, пояснюючи зміст і значення кожного з них. значна кількість весільно – обрядових пісень генетично являють собою своєрідні замовляння, якими учасники весільної драми висловлювали молодому подружжю різні доброзичливі побажання.
різні весільні пісні покликані прославляти молодих та їх батьків, відображати думки та настрої учасників весільної драми, або ж описувати основних дійових осіб та їхні дії. так, у весільних піснях ідеться і про свах, і про дружок, світилок, бояр і боярок, старост і дружб. співають весільних пісень тільки жінки. чоловіки ж беруть участь лише у найдраматичніших епізодах обряду — під час нападу бояр, викупу нареченої. можна сказати, що всі весiльнi пiснi становлять одне велике драматичне дійство, але кожна з них може бути й самостійною малою п’єсою.
через різноманітні табу, побажання, висловлені в яскравій художній формі, весільні пісні несуть глибокий виховний заряд, закликають любити рід, родину, не цуратися батька-неньки, чесно працювати й жити поміж своїх і чужих, близьких і далеких людей. весільні пісні — промовистий доказ не лише багатства змісту й форм найбагатшого з усіх обрядів — весільного, а й високої моралі українського народу.