ответ: в своєму житті я багагато читав,але мені найбільше сподобався твір «нескорена» — дебютний роман американської письменниці вероніки рот, перша частина однойменної трилогії. сюжет розгортається в антиутопічній версії чикаго, де живе розподілене на п'ять фракцій, типів особистостей, суспільство. вероніка розповідає, що ідея серії народилася ще під час її навчання в коледжі.
це фантастика, дуже денамічний,напружений та яскравий сюжет.
мені цей твір дуже сподобався, також на нього було знято трилогію фільм «дивергент». фільм ще більше яскравіший ніж твір. раджу почитати цю книгу ровесникам.
объяснение: я писав сам,надіюсь допоміг
ответ:
гумор — неодмінна складова людського життя. він є нам зняти нервове напруження, вийти зі складної ситуації. мабуть, саме тому завжди популярними були й будуть різножанрові гумористичні й сатиричні твори. одним із відомих українських поетів — байкарів є і леонід глібов. його твори відзначаються новаторськими рисами. л. глібов вніс у байку ліричний струмінь. розробляючи відомі сюжети (що й передбачає байкарська традиція), він наділяв їх рисами українського побуту середини xix століття, а своїх героїв — рисами національної вдачі українців. хоча багато творів автора й написані на запозичені сюжети, але байки л. глібова виходять за межі простого перекладу чи переказу. більшість із них сприймаються як оригінальні твори, у яких байкар критикує як суспільні, так і загальнолюдські вади.
у байці "щука" сатирично змальовано сучасну авторові судову систему. на щуку хтось до суду подав "бомагу", про те, що вона виробляла в озері такі речі, від яких не було нікому нормального життя. на той раз суддями були "якіїсь два осли, одна нікчемна пікапа та два стареньких цапа". як іронічно зауважує л. глібов, "усе народ, як бачите, такий добрячий та плохий". за стряпчого до суддів була приставлена лисиця, яка, за чутками, неодноразово брала хабар від щуки. судді не стали довго думати та вирішили винести вирок: повісити підсудну на вербі. але слова попросила лисиця, яка сказала, що "розбійницю таку не так судить годиться: щоб більше жаху їй завдать і щоб усяк боявся так робити, — у річці вражу щуку утопити! " незважаючи на парадоксальність такого вироку, усі підтримують пропозицію хитрої лисиці — і щуку у річку. зрозуміло, чого варта така судова система.однією з поширених людських вад є дурість і пихатість. саме вони найчастіше чинять шкоду і самому власникові, і тим, хто його оточує. л. глібов влучно висміює ці негативні риси в байці "жаба й віл", показуючи наслідки, до яких може призвести нерозумна поведінка. дурна жаба, побачивши вола, хоче дорівнятися йому за розмірами, аби бути найкращою та здивувати всіх. для того, щоб збільшитися, жаба починає надуватися все більше й більше і, нарешті, лопається. як бачимо, героїню згубила власна дурість.
зневага до людей надокучливих, ледачих, що живуть за рахунок інших і навіть не соромляться цього, висловлюється в байці "муха й бджола". у творі протиставлені дві ідеології життя: чесного, хоч і сповненого важкої праці, і безсоромного, безтурботного. бджола цілими днями працює, їй навіть ніколи присісти, зате до неї добре ставляться, поважають. муха ж тільки шукає, де би поживитися задурно, і тому кожний її ганяє, зневажає. але їй байдуже, бо вважає себе найрозумнішою, оскільки може все одно обдурити людей, аби отримати від них те, що хоче. такі хитрощі й засуджує автор. наприкінці твору л. глібов іронічно зазначає, що байка адресована мухам, "щоб не сказали часом люде, що надокучив їм". ми розуміємо, що серед людей багато таких, як бджоли, але ж чимало зустрічаємо й мух!
художня форма, яка передбачена жанром байки, дає змогу показати різноманітні негативні прояви суспільного буття або людської сутності. під масками тварин ми впізнаємо інколи своїх знайомих, а інколи самих себе. тож кожна байка змушує читача замислитися, проаналізувати свої вчинки й зробити певні висновки.
объяснение:
Українська література 6 клас - Конспекти уроків - Посібник для вчителя Н.М. Демчук - 2015 рік
Характеристика образу головного героя Климка Джури
Мета: до учням усвідомити глибинний зміст повісті, розкрити образи героїв; розвивати навички характеристики образів, поглиблювати вміння висловлювати власні думки та враження; виховувати почуття щирості, відкритості, наполегливості в досягненні поставленої мети, відповідальності за свої вчинки.
Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.
Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до твору.
Боягуз, котрий переміг страх, — найсильніша людина у світі!
Леся Воронина
Хід уроку
І.Організація початку уроку.
Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.
ІІ.Актуалізація та корекція опорних знань, умінь, навичок.
1. Клоуз-тести.
1. Зброя проти синьомордів, яку запропонував Климко батькам... (Мухи.)
2. Інструмент, який знайшов батько з хлопцями в піраміді... (Дримба.)
3. Під час гри на дримбі до піраміди зліталися... (хмари оскаженілих комах.)
4. Основна мета прибульців на Землі — це... (зробити з людей рабів, які працюватимуть на мушиних фермах.)
5. Климко назвав б пересування пірамідою... (пірамідосер-фінгом.)
6. Усі представники роду Джур втаємничені... (у прадавні секрети характерництва.)
7. Прибульці сховали бабусю Соломію в... (старому будиночку, де лагодять взуття.)
8. Помічником синьомордих прибульців серед людей виявився... (Сашко Кактус.)
9. Бабуся Соля дала рятівникам... (маленьку полотняну торбину із насінням квітів.)
10. На дні полотняної торбинки була... (записка від бабусі Соломії.)
11. Подумки Климко наказав прибульцям... (повертатися додому і ніколи не повертатися на Землю.)
12. Найуспішніший засіб від переляку бабуся клала... (в пиріжки для Климка.)
2. Гра "Впізнай героя".
1. "... Одного дня звичайнісінький хлопець, життя якого досі було похмурим і буденним, захворів". (Клим Джура.)
2. "лагідна старенька жіночка, котра весь час поралася на кухні й поливала квіточки у вазонах". (Бабуся Клима.)
3. "винахідниця, яка створила машину часу й приготувала протиотруту від вірусу страху". (Бабуся.)
4. "...засмага на їхніх обличчях була така густа, що вони стали схожими на кочівників пустелі — берберів." (Тато й мама.)
5. ‘‘...про мою бабусю він говорить з величезною повагою й захопленням". (Жук.)
6. "... він став схожий на гібрид жирафи з орангутангом. Тобто виріс одразу на дві голови й накачав м'язи, як у Шварценеґґера!" (Сашко Смик)
7. "... Один із хлопців кругловидий, зі смішними, довгими, мов у зайця передніми зубами. А другий, чорнявий, з чорними як смола очима й густими насупленими бровами". (Жук і Заєць.)
8. "...У великому басейні, встеленому водоростями й лататтям, у зручних кріслах сиділи дивовижні створіння". (Синьоморди.)
9. "Він завжди понад усе любив гроші і владу. Після літніх канікул він не вилазив із салону ігрових автоматів — програвав щодня купу грошей...". (Сашко Смик.)
10. "... перед нашестям синьомордів ми були цирковими акробатами". (Жук і Заєць.)
ІІІ.Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація уміння школярів.
1. Слово вчителя.
Хто з нас не уявляв хоч раз себе суперагентом, який рятує Всесвіт від прибульців? Хто з нас не мріяв про подорожі в часі і про розкриття неймовірних таємниць? Хто з нас не хотів би бути членом якогось таємного товариства? Товариства ТТБ! Мріяв про це і Клим Джура, звичайний український хлопчик, який одного чудового ранку опиняється в штабі Таємного Товариства Боягузів.
Та завдяки сміливості хлопчика Климка космічні прибульці переможені, засіб від страху знайдений. Климко Джура — справжній герой, але чи завжди він був таким? Сьогодні ми спробуємо простежити зміни в поведінці і характері головного героя, з'ясуємо, як йому вдалося побороти свій страх і з боягуза перетворитися на героя. Можливо, і нам колись доведеться зіткнутися з подібними ситуаціями, адже у житті буває по-різному. Однак ми завжди повинні залишатися гідними звання людини.
2. Учні записують тему уроку в зошити.
3. "Методика одного речення". Робота з епіграфом.
Учитель. Поясніть слова епіграфа нашого уроку. Яким чином ці слова пов'язані з образом головного героя повісті — Климом?
Объяснение: