М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Будласка іть мені це дуже 1)про що розповідає в новелі сойчене крило? .2)про що йдеться у драмі украдине щасття? 3)про що розповідається у повісті перехрестні стежки?

👇
Ответ:
BlackBear2517
BlackBear2517
31.05.2023
1) Змальована жіноча доля в новітній інтерпретації. Головна героїня, Марія, дуже помилилася в своєму виборі, і це призвело до страшних моральних і фізичних страждань. Тому вона згадує своє перше кохання, хапається "за нього хоч у листі, як за рятівну соломинку". Герой-адресат уособлює боротьбу між байдужим, відстороненим "естетом" до "живого чоловіка" з почуттями та емоціями.
2) Трагічне кохання Анни і Михайла
3) Назва твору символізує «перехрещені» життєві шляхи персонажів, серед них — представники різних статей, соціальних верств, професій, національностей. У цьому творі Франко порушує проблеми взаємостосунків українського селянства та інтелігенції, різних суспільних груп, влади і підлеглих, проблеми служіння демократичної інтелігенції своєму знедоленому народові, проблеми судочинства, подружніх стосунків, безправ'я жінки в суспільстві. 
4,7(13 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Arkanius
Arkanius
31.05.2023
Якби я був чарівником, 
Не було б смутку і печалі, 
Не було б зла і ворогів, 
Не було б катастроф і жахів. 

Ніхто б не плакав, не ридав, 
Ні зла б на когось не тримав, 
А сльози б щастя навертались 
Від злагоди і чистоти 

Не було б більше тих хвороб, 
Що не дають нам жить спокійно, 
Щоб був щасливий мій народ. 
В майбутнє щоб ішов надійно! 

Якби я був чарівником…! 
Усе б на світі тільки розквітало, 
Цвіло буяло і росло, 
І щоб усе плоди давало. 

Учителі, щоб нас любили, 
І за невивчені уроки не сварили, 
А мило нам так посміхались, 
Щоб ми зі школи « не змивались». 

Батьки, щоб все нам дозволяли 
І зранку дуже нас не піднімали, 
Бабусі, дідусі, щоб довго жили 
І ще правнуків оженили, 

Щоб Україна рідна процвітала, 
Ніколи б і ні з ким не воювала, 
Щоб вся у світі зброя вмить 
Перетворилась в іграшковий світ, 

Щоб люди голоду не знали 
І вже ніколи не вмирали, 
І спокій в світі панував, 
Добро і мир всім дарував. 

Якби я був чарівником..?!
То всі надії, мрії ,сподівання 
Я виконав би вмить. 

Якби я був чарівником…
4,4(82 оценок)
Ответ:
Zmei0907
Zmei0907
31.05.2023
XVI — перша половина XVII ст.
Велике значення для культурного життя України мав винахід друкарського верстата. Попередником книгодрукування в Європі був однобічний друк з дощок, на яких вирізали окремі сторінки тексту й зображення. Перші спроби книгодрукування зробив голландець Л. Костер у першій половині XV ст.

З часом був винайдений прилад для відливання металевих літер, з яких складався текст для друку. Таким новим була надрукована перша книга — Біблія. Винахідник такого книгодрукування німець Иоганн Гутенберг дуже багато зробив для розвитку й поширення освіти.

Перші книжки церковнослов'янською мовою та кириличним шрифтом надрукував Швайпольт Фіоль у Кракові 1491 року. Це — Октоїх та Часослов. За це він був звинувачений у спробі поширення православ'я. Справу передано до краківського суду, але Фіоль утік до Угорщини. На початку XVI ст. до друкарства долучився Франциск Скорина. Доктор філософії і медицини, він був першим перекладачем Біблії старобілоруською мовою. У Празі 1517 року Ф. Скорина видав кирилицею Псалтир і Біблію руську (1519 року), а вже у Вільно — «Малую подорожню книжицю» (1522 року) [Апостол (1525 року).

Велику роль у розвитку друкарської справи в Україні відігравали братства. Майже всі братські школи відкрили при собі друкарні. Спочатку з'явилися друковані священні книги, латинські й польські видання, перекладені українською мовою, абетки для українських школярів.

Найбільшими центрами книгодрукування стали Львівська братська школа, Острозька академія та Києво-Могилянська колегія. Мали свої друкарні церкви й монастирі. При Києво-Печерській лаврі був створений великий друкарський дім, який обслуговував увесь Київський край. З цієї друкарні виходили якісно надруковані церковні книжки та наукові публікації з чудовими малюнками та зображеннями святих. Чимало дослідників обстоюють думку, що у Львові друкарня існувала з 1460 року, а зачинателем українського друкарства був її засновник міщанин Степан Дропан. Щоправда, до нашого часу не дійшли книжки його друку.

Іван Федоров (Федорович). Одним з перших українських друкарів уважають Івана Федорова (Федоровича), який на доручення московського царя Івана Грозного разом із Петром Мстиславцем створив у Москві друкарню й почав видавати книжки. 1 березня 1564 року видано Апостол, 1565 року — Часословець. Московські ченці, що мали добрий заробіток з переписування книг, звинуватили друкарів у зв'язках з нечистою силою. Підбурений ченцями натовп спалив друкарню, а самі друкарі, рятуючи життя, втекли до Білорусі. Тут І. Федоров за до литовського магната Г. Хоткевича заснував нову друкарню, отримавши для цього окреме село. Перебуваючи в Заблудові, 1569 року випустив Євангеліє Іван Федоров учительне, а наступного року — Псалтир.

Згодом друкар перебрався до Львова, де 1574 року видав «Азбуку» і Апостол. Невдовзі переїхав до Острога. Тут 1580 року надрукував Новий Заповіт і Псалтир, а 1581 року — знамениту Острозьку Біблію.

Сучасники відзначали оригінальність усіх книг, надрукованих Федоровим: він не тільки знайшов нові технічні засоби, щоб створити зручні для читання та красиві книжки, але й здійснював редагування текстів, замінюючи малозрозумілі старослов'янські вирази українськими.

І. Федоров був не лише друкарем, а й справжнім просвітником і великим подвижником української культури.
4,8(81 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ