Я думаю що Тугар Вовк вчинив неправильно по відношенню до доньки та народу. Він зрадив Мирославу, що я думаю вибачати ніколи не треба, а також зрадив дев'яносторічного Захара, батька Максима. Максим був коханим його доньки, тому з його боку було дуже прикро вчинити таке.Тугар Вовк навіть не хотів дякувати Максимові за врятування доньки привселюдно, адже за його думкою вони всі були простими смердями, а він вище цього. Я думаю що народ правильно вчинив спаливши його хату, але помітьте: Максимум навіть було школа це робити, що вказує на чемність.Також мені одразу не сподобався Тугар, тому що почав гнати невинних жителів Тухольщини, вбивати їх та їхню худобу, палити їх хати.Одже, я ставлюся до цього персонажу негативно та вважаю що тухольці правильно все зробили.
Відповідь:Усього до циклу «В казематі» входить тринадцять віршів: «Садок вишневий коло хати…», «Мені однаково, чи буду…», «Ой три шляхи широкії…» та ін. Усі вірші цього циклу різні за настроєм, мотивами, ритмікою, проте їх об'єднує задум автора: сум за рідним краєм і переживання ліричного героя (ув'язненого поета) за долю України.
Почуття глибокого патріотизму долають чорний смуток і безнадію в поезії «Мені однаково, чи буду…», горе в селянській родині — провідний мотив вірша «Ой три шляхи широкії…». Ніби протиставленням до цих та інших творів циклу виступає ідилічний пейзаж вірша «Садок вишневий коло хати…». Саме в цій ідилії Т. Шевченко вбачає ідеальну модель українського села — красу людських стосунків і родинне щастя в гармонії з розкішною природою.
Жанр поезії, у якому автор висловлює свої роздуми над проблемами життя і смерті, сенсу людського буття тощо, називається медитацією. Вірш Т. Шевченка «Мені однаково, чи буду…» є зразком медитації.
2. Історія життя рибки
3. Новий співрозмовник
4. За в гості
5. Невдоволенність рибкою
6. Не вина смерть рибки
7. Не може повірити рибалка в смерть свого співрозмовника
8. Жахливий кінець