Визначити типи поданих речень за характером предикативної основи та за наявністю / відсутністю необхідних членів речення.
1. Річ у тім, що в селі Яструбичі почали чинитися дивні речі (В.Шевчук)-
2. Літо видалося того року красне, пахуче, тепле (О. Яворська)- 3. Довго шукала святкову одежу. Вбралася в вишневу шовкову сукню з червоними трояндами (О. Яворська). 4. Людей багато з клунками ходило. Плакали, питали за рідними, та все даремно (О. Яворська). 5. Кажуть, нас тільки й можна – жаліть (Г.Лютий). 6. Воістину – “шукай жінку!” (М. Кодак).
7. Ні кола, ні двора
Майже половина українців воліють заводити знайомства для майбутніх серйозних стосунків на роботі чи навчанні. Такі результати опитування компанії Research & Branding Group. Найбільше - 60% наших співгромадян - найчастіше знайомляться у колі спільних знайомих і друзів, 47% вважають кращим місцем для цього робочий колектив чи місце навчання. На вулиці, в клубах за інтересами люблять знайомитися 14% респондентів, і тільки 10% знаходять один одного в ресторанах, барах або на дискотеках. Всього серед 7% українців популярні в цьому плані спортклуби, фітнес-центри і театри, і лише 3% знайомляться в читальних залах бібліотек.
Як не дивно, хоча соцмережі і віртуальні клуби знайомств в Україні популярніші з кожним днем, інтернет-знайомства отримали лише 9% голосів опитаних. «Опитування проводилося не тільки серед молоді, не менше третини респондентів були людьми старше 50 років, які гірше освоїли інтернет, але теж потребують знайомствах, - пояснює керівник відділу якісних досліджень компанії R & B Олексій Ляшенко. - За нашими даними, понад 60% українців вважають знайомства в інтернеті розвагою, а наше опитування подразумевал зустрічі людей для серйозних стосунків ».