1. Попереду, за річкою, танули ліси, що тяглися звідси і вгору, понад Ворсклою, і вниз, до Дніпра.2. Зав’юнився під ногами розсипчастий пісок берега. Річки, схованої в берегах, ще не видно було, але вона вже відчувалася по свіжості й прохолоді, якою потягло від неї. 3. Ліс, наблизившись, перетворився з синього в зелений. 4. Його соковиті хащі по той бік річки, прокидаючись, повнилися пташиним тисячоголосним гомоном, особливо солов’їними трелями. 5. Зелений світ, умитий росами, лящав, висвистував, видзвонював, лунко переливався щедрою розмаїтістю акордів, ладів і тонів. 6. Птаство, радіючи весні,творило музику краси дивовижної, солов’ї аж заходились, зозулі кували, торкаючи дзьобиками чарівні клавіші неба.7. Схід все ясніше розцвітався рожевим, світла більшало, невтомна пташина музика, напливаючи із зелених глибин мовби привертала веснянку. А. Позначте речення з відокремленими означеннями, вираженими відокремленим зворотом.
Б. Позначте речення з відокремленими обставинами, вираженими одиничними прислівниками.
В. Позначте речення з відокремленим додатком.
Г. Позначте речення з уточнюючими членами речення.
Д. Перепишіть останнє речення, визначте граматичні основи.
Книги про минуле не втрачають актуальність і в наш час. Вони є неоціненним надбанням сьогоднішнього суспільства, тому що висвітлюють всі проблеми і розв"язки проблем минулого, так важливих для науки теперішнього.
Важливим є те, що деякі морально-етичні норми не втрачають свого значення протягом усіх поколінь і те, що люди часто наслідують характери, звичаї і традиції своїх пращурів. У сучасному світі залишилось багато тих переваг і недоліків людської сутності, що були притаманні людям у минулому. До теми протиріччя особистості, у своїх книжках, зверталося багато українських письменників, таких як Нечуй-Левицький, Панас Мирний, Карпенко-Карий.
Отже, на мою думку, саме книги про минуле розкривають сутність сучасного.