Объяснение:
МОЯ ВУЛИЦЯ. У кожної людини є найпам’ятніші, найдорожчі місця в житті. Для мене – це моя рідна домівка, мій дім, моя вулиця. Коли я була зовсім маленькою, мої батьки одержали квартиру в новому районі на вулиці Дружби Народів. Я вважаю, що ця назва символічна, адже саме дружба між людьми є запорукою найкращих почуттів: дружба перетікає в любов, без дружби немає вірності, з дружби починається людяність.
Дванадцять років тому на місці кукурудзяного поля і колгоспних ферм “виріс” молодий житловий масив. Білі багатоповерхівки височіли над землею, ніби торкаючись хмар рогачами телеантен, і самі нагадували хмари. Я і мої ровесники зростали разом із цим районом, тут нам усе близьке і знайоме.
Наша вулиця пряма і широка. Улітку тут багато зелені, адже на один бік припала лісосмуга, перетворена на затишну алею. З іншого, сонячного боку,- завжди багато квітів, проте і дерева за дванадцять років вже встигли підрости. Край вулиці виходить у поле. Із вікон верхніх поверхів відкривається чудовий краєвид – неосяжні зелені поля, які на початку літа золотяться соняшниковим сяйвом.
Інший край вулиці впирається у широку автомобільну магістраль, за якою починаються приватні забудови.
Хоча одноповерхові будиночки і претендують на оригінальність архітектури, я люблю багатоповерхівки. Особливо приємно дивитися на дев’ятиповерхівки з візерунками біля дахів – це будинки поліпшеного планування. Вони виділяються своєю оригінальністю.
Вулиця дуже довга, а з обох її країв розташувалися “Універсами”. Їх спроектовано майже однаково, тому вулиця набуває своєрідного обрамлення.
Для обслуговування жителів на території нашого мікрорайону заплановано необхідні громадські та державні заклади. Більшою мірою вони розташовуються на перших поверхах багатоповерхових будинків, за винятком хіба що магазинів і кафе. Кафе “Лотта” стало улюбленим місцем відпочинку молоді. А між будинками у затишних дворах розташувалися дитячі садочки та школи.
В оточенні житлових будинків – моя школа.
Ця триповерхова споруда побудована так, що багато її вікон виходять у внутрішній дворик із клумбою посередині, на якій росте велика ялина. Перед центральним входом полум’яніють на клумбах квіти, а березова алея, яка веде до школи, створює затишок, підносить настрій. Я люблю свою вулицю будь-якої пори, але особливо восени.
Це час, коли все залите золотом, яке перемежовується з багрянцем. Із вікна мого будинку добре ться увесь мікрорайон, а легкий вітерець ранньої осені сповнює кімнату пахощами зів’ялого листя.
Спишіть підкресліть дієприслівникові звороти та одиничні дієприслівники як члени речення розставте прорущені розділові знаки
1.Отак сплелись життя і пісня, переливаючись(_._._) в одне(_._._)
2.Сонце, досхочу(_._._) накупавшись(_._._) у хмарах(_._._) і блакитних(_._._) ополонках(_._._), струсонуло на сніги вінець проміння, кинуло на небосхил бузкові барви і легко впаялось у про мерзлий край землі
3.Натрудившись(_._._) у квітні(_._._) ,перецвівши(_._._) у маю(_._._), йдуть дерева передлітні в повінь лагідну свою
4.Плавці мчали до берега, захлинаючись(_._._) водою(_._._) ,пробиваючись(_._._) крізь(_._._) кригу(_._._).
5.Дівчина, стрепенувшись(_._._), підвела голову
6.Одарка як різала ножем хлібину, притиснувши(_._._) до грудей(_._._) ,так і держить її отетерівши
7.Знітившись(_._._), я стаю на поріг
8.Раділи люди ,встаючи(_._._).
9.За вікном, розсипаючись(_._._), котилась зоря
10.Вступаючи(_._._) перед(_._._._) аудиторією(_._._),лектор хвилюється
11.Під самісінькою стелею, тремтячи(_._._), завмирали останні звуки музики
12.Коріння ,набравшись(_._._) вологи(_._._) з глибини(_._._) землі(_._._), погнало соки стовбуром до кожної гілочки
Пропущены буквы: Ь,Я,Я.