Скільки - займенник є - дієслово в - прийменник нас - займенник любі - прикметник друзі - іменник для - прийменник звертання - іменник ніжних - прикметник слів - іменник
Я взагалі люблю різні ігри, в яких бере участь м’яч. Будь то баскетбол, волейбол або інші. Запитаєте чому? Відповідь вони дуже цікаві, рухливі і захоплюючі. А ще вони командні, тобто успіх гри залежить не від одного гравця, а від участі в ній всього колективу, тобто команди. Футбол – дуже «старий» вид спорту. Він з’явився у нас в країні з Англії. Але судячи з історичними описами, в цю гру, або схожу на неї грали ще індіанці племені майя. На сьогоднішній день ця гра вважається найпоширенішою в світі. Величезна кількість людей, що проживають на планеті Земля, грають з задоволенням у футбол, а ще більша частина є їх фанатами та вболівальниками. У них є свої улюблені гравці – кумири. Кому не відомі такі прізвища, як Марадона, Зідан, Аршавін чи Шевченко? Навіть ті, хто далекий від спорту і ті знають, що це світові зірки футболу.
Чому так люблять цей спорт? З ним розвивається не тільки швидкість, але і підвищується кмітливість, витривалість, тут обов’язково навчишся точності й швидкості реакції. Плюс гарт організму. Тренування проходять в будь-який час року, але завжди на вулиці, будь то рання весна або пізня осінь. У футбол грають люди, у яких дуже сильно розвинене почуття азарту.
1. Односкладне речення: В. Віршувальників чекали з нетерпінням. 2. Означено-особове речення: Г. Люблю вночі на небеса дивитись. 3. Неозначено-особове речення: А. У вікно тихо постукали. 4. Безособове речення: А. Стежку прикидало снігом. 5. Узагальнено-особове речення: В. Від своєї тіні не втечеш. 6. У цьому рядку є слово-речення: А. Еге! Це не ваші груші! 7. Неповне речення. В. За вікном – гай квітів, кущі квітів і трава з квітами. 8. «Зайве» речення. В. Зима. Холоднеча. Засніжений ліс. 10. У цьому неповному реченні пропущено другорядний член: Г. Хати розкидані трохи хаотично. Біля кожної – ростуть квіти. 11. Це речення не називне: А. Який багатий світ! Б. Вона виразна й абсолютно артистична! 12. Речення, у якому неправильно стоять розділові знаки: Б. Бджола жалить жалом, а людина (–) словом. (потрібно тире) В. Око бачить далеко, а розум – ще далі. (зайве тире)
13. Відповідність: 1) означено-особове речення. - В. Сідаю до столу коло вікна. 2) неозначено-особове речення. - Д. Що там думають на тій землі? 3) інфінітивне речення. - Г. Ой не впізнати отчої хатини. 4) узагальнено-особове речення. - А. Не по дружбі, а по службі пізнавай людину.
14. Відповідність за вираження головного члена у безособовому реченні. 1) Безособове дієслово. - Б. На вулиці сутеніло. 2) Дієслівна форма на -но, -то. - Д. Там усе правильно записано. 3) Прислівник. - А. Навколо гамірно та весело. 4) Слова типу немає, не було, не буде. - Г. Більше не було слів.
є - дієслово
в - прийменник
нас - займенник
любі - прикметник
друзі - іменник
для - прийменник
звертання - іменник
ніжних - прикметник
слів - іменник