Скласти діалог про щастя пропоную так: – Привіт, Оленко! Як справи? - Привіт, Оксанко! Все добре. Вчора дивилась фільм під назвою «1+1» та тепер роздумую над тим, що таке справжнє щастя. Як думаєш? - Я також дивилась цей фільм. Вважаю, що щастя для кожного своє. - А що для тебе означає бути щасливою людиною? - Для мене щастя – це близькі люди поряд, здоров’я всієї моєї родини. - Мені дуже близькі твої погляди. - А що означає бути щасливою для тебе? - Я так само вважаю, що для щастя необхідне здоров’я, відсутність серйозних проблем та особисте щастя кожного з членів родини. Для мене це важливо. - Мабуть, всі мають такі погляди. - Я в цьому не впевнена. Декотрі люди вважають, що для щастя їм не вистачає купи грошей. Але я з цим не згодна. А ти? - Звичайно, гроші – це комфорт. Але головного за них не придбаєш. Тому вони і не є, на мою думку, запорукою щастя. - Дуже цікава в нас вийшла бесіда. Дякую тобі! - І тобі дякую, буде над чим помислити. Бувай!
Для того, аби правильно будувати речення ми повинні уникати граматичних помилок. Граматична помилка–це помилка в структурі мовної одиниці, в структурі слова, речення чи словосполучення. Аби вміти гарно розповідати ми повинні навчитися красномовства. Ораторські здібності є невід"ємною рисою, яку потрібно здабути, аби слухачі отримували задоволення від вашого виступу. Потрібно звернути увагу на стилістичні помилки: неправильне вживання слова та неправильне побудова пропозиції; нерозрізнення паронімів, плеоназм, тавтологія, вибір форм множини й однини, узгодження слів у реченні, створення віддієслівних іменників, нанизування однакових форм, також стилістичної помилкою може бути також оксюморон. Аби грамотно записувати текст потрібно досконало вивчити такі розділи мовознавства, як огрфографія (система загальноприйнятих правил про передачі мовлення), пунктуація ( правила уживання на письмі розділових знаків ), та лексика ( словниковий склад мови).
Освоївши усі вищеназвані пункти, ви станете прекрасним оратором та письменником.
Сама писала пару лет назад, пользуйтесь) Прийшла довгожданна весна, моя улюблена пора року. Я дуже льблю дзвінкий, радісний, зворушливий пташиний спів, що лине у блакитному чистому небі. Я люблю навіть перший подих весни у таненні снігу, маленьких струмочках, прозорих калюжках, краплинках води. Чарівна весна увійшла у парки і сквери, наповнила новим життям бруньки дерев, кушів. Вже зазеленіла трава, з’явилися яскраві духмяні квіти, розцвіли білим цвітом сади! За це любить весну кожен і я особисто.Весна красна, бо прекрасна кожною квіткою, барвистим метеликом, співочим соловейком.Сьогодні казковий день, теплий і сонячний. Ледь помітний вітер гойдає тонкі віти дерев. Годівничка для птахів порожня, вони всі в небі. Пернаті друзі співом вітають весну. Я дістаю зошита, вириваю чистий аркуш і роблю кораблика. Пускаю його в перше плавання по струмочку , що біжить вздовж тротуару. Весна зігріває душу і наповнює радістю моє серце, бо настала пречудова пора року!
– Привіт, Оленко! Як справи?
- Привіт, Оксанко! Все добре. Вчора дивилась фільм під назвою «1+1» та тепер роздумую над тим, що таке справжнє щастя. Як думаєш?
- Я також дивилась цей фільм. Вважаю, що щастя для кожного своє.
- А що для тебе означає бути щасливою людиною?
- Для мене щастя – це близькі люди поряд, здоров’я всієї моєї родини.
- Мені дуже близькі твої погляди.
- А що означає бути щасливою для тебе?
- Я так само вважаю, що для щастя необхідне здоров’я, відсутність серйозних проблем та особисте щастя кожного з членів родини. Для мене це важливо.
- Мабуть, всі мають такі погляди.
- Я в цьому не впевнена. Декотрі люди вважають, що для щастя їм не вистачає купи грошей. Але я з цим не згодна. А ти?
- Звичайно, гроші – це комфорт. Але головного за них не придбаєш. Тому вони і не є, на мою думку, запорукою щастя.
- Дуже цікава в нас вийшла бесіда. Дякую тобі!
- І тобі дякую, буде над чим помислити. Бувай!