М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Розкажіть про розділові знаки в реченнях з дієприслівниковим зворотом?

👇
Ответ:
yadron54
yadron54
28.11.2022
На письмі дієприсл зворот завжди виділяють комами незалежно від йомо місця в реченні.
діеприсл. звороти фразеологізми, які стоять після присудків дієслів, комами не виділяють, якщо перед, то виділяють
4,5(25 оценок)
Ответ:
ArtemDem
ArtemDem
28.11.2022
Дієприслівниковий зворот

Дієприслівник із залежними від нього словами називають дієприслівниковим зворотом. У реченні зворот завжди виступає обставиною і є одним членом речення: Не знаючи броду, не лізь у воду.

На письмі дієприслівниковий зворот завжди виділяють комою незалежно від його місця в реченні: Вони стали на поріг, шукаючи очима дівчину. Шукаючи очима дівчину, вони стали на поріг. Вони, шукаючи очима дівчину, стали на поріг. Якщо два чи більше дієприслівникових звороти стоять поряд, вони є однорідними обставинами, між ними ставимо кому. Кому не ставимо, якщо дієприслівникові звороти з’єднані неповторюваним сполучником: Крутячи старий коловорот і в криницю нахиливши лиця, опускали цинкове відро. Дієприслівникові звороти-фразеологізми, які стоять після дієслів, комами не виділяють: Сидіти склавши руки. Якщо виражений фразеологізмом дієприслівниковий зворот стоїть перед дієсловом-присудком, його виділяють комою: Склавши руки, сидіти.

Одиничний дієприслівник не виділяють комами, якщо він стоїть після дієслова-присудка і має значення обставини дії: Ідуть співаючи дівчата. Виділяють комою одиничний дієприслівник, якщо він означає додаткову дію до дієслова-присудка: Буйний вітер замовк, пролетівши.
4,4(35 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Kiss1009
Kiss1009
28.11.2022
2. Мати, розчарована поведінкою сина, довго не могла заснути. 

 Дієприкметниковим зворотом називають дієприкметник разом із залежними від нього словами.


Іменники, що мають форму однини і множини: тінь, олівець, піч, дощ,  палка, лекція, поїзд, м'яч, школа, інститут, магазин, буряк, бур'ян, край, вість, дівча, сирота, плече, друкарня, сім'я, слухач, каша, темп, сир, коло, писар.

Іменники, що мають тільки форму множини: ворота, окуляри, шахи.

Іменники, що мають тільки форму однини: вода, гордість, телеграф, любов, розвиток, сметана, папір, гіпюр, полум'я.

Іменники з конкретним значенням: тінь, олівець, вода, ворота, піч, дощ, палка, лекція, телеграф, поїзд, м'яч, школа, інститут, окуляри, шахи, канікули, сметана, магазин, буряк, бур'ян, край, вість, дівча, сирота, плече, друкарня, сім'я, слухач, каша, сир, папір, коло, писар, гіпюр, полум'я.

Іменники з абстрактним значенням: гордість, любов, розвиток, темп.

Іменник - це частина мови, яка означає предмет і відповідає на питання хто? що? 
4,6(31 оценок)
Ответ:
7gklass2017
7gklass2017
28.11.2022

Відповідь:

1. Денні поклав руку йому на спину і крізь тонку футболку відчув, яка вона м'яка і тепла.  - не зрозуміло, про спину чи футболку йдеться.

Можна так: Денні поклав руку йому на спину і відчув її тепло і м'якість крізь тонку футболку.

2. Він волів би застосувати тут свій аркан, але листя, що оточувало звіра, заважало йому пустити його в хід.  - не зрозуміло, про що йдеться: про звіра чи людину в першому випадку, про аркан чи лися - вдругому.

Можна так: Він волів би застосувати тут свій аркан, але пустити його в хід заважало листя, що оточувало звіра.

3. Коли вони наблизилися, Герсен вдав, що не помітив їх появи, але всі його органи почуттів напружилися до такої міри, що жоден їх рух не міг залишитися непоміченим.  - не зрозуміло, про що йдеться: про прибульців чи органи чуттів; лексична помилка: невиправдане вживання паронімів почуттів-чуттів.

Можна так: Коли вони наблизилися, Герсен вдав, що не помітив цього, але всі його органи чуттів напружилися до такої міри, що жоден  рух прибульців не міг залишитися непоміченим.

4. Перша машина встала біля узбіччя. Роджер зупинився впритул до неї. - виходить,що Роджер рухався пішки; лексична помилка: машина не може встати, вона може стати чи загальмувати.

Можна так: Перша машина зупинилася біля узбіччя. Роджер пригальмував упритул до неї.

5. Дженіфер пройшла в скромно обставлену кімнату. Конні, обкладена подушками, сиділа у великому кріслі. Вона була шокована її молодістю.  - не зрозуміло, про кого йдеться: про Дженіфер чи Конні.

Можна так: Дженіфер пройшла в скромно обставлену кімнату. Її шокувала молодість Конні, яка сиділа у великому кріслі, обкладена подушками.

Пояснення:

4,4(43 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ