Человек своей хозяйственной деятельностью сильно изменил природу Евразии, особенно зоны смешанных и широколистных лесов, лесостепей и степей. Здесь вместо естественной растительности теперь появились сельскохозяйственные угодья, возведены города, построены села. Многие из диких животных, потеряв среду обитания, находятся на грани вымирания. Растения и животные, требующие особой охраны, занесены в Международную Красную книгу. Их перечень увеличивается.
Особенно пострадала природа Европы, где расположены наиболее развитые страны мира. Расчистка лесов под пахотные земли и города, интенсивный выпас скота, охота на диких животных — все это привело к замене природных комплексов на созданные людьми антропогенные. Обильные леса Европы сейчас на 2/3 уничтожены. Из-за этого пострадали и животные. Исчезли когда-то многочисленные копытные, хищники, птицы. Бурых медведей, рысей, росомах, волков, лисиц теперь можно увидеть лишь в природоохранных территориях. Совсем исчезли львы, большие европейские быки туры, дикие лошади тарпаны. На грани вымирания оказались зубры.)Удачи)∅⊕║
Відповідь:
1. обтічна форма тіла
2. наявність слизу на тілі
3. плавник,
4. ласт
5. підшкірний шар жиру
6. м'які стебла
7. неглибока коренева система
8.Провідні тканини і коріння розвинені слабо
Пояснення:
1. Обтічна форма тіла зустрічається у представників різних груп організмів, що мешкають у воді, - дельфінів (ссавців), костистих і хрящових риб для зниження лобового опору, що призводить до зниження енерговитрат на плавання.
2. Висока щільність води є також причиною того, що механічні коливання (вібрації) добре поширюються у водному середовищі. Це мало важливе значення в еволюції органів почуттів, орієнтації в просторі і комунікації між водними мешканцями. Вчетверо більша, ніж у повітрі, швидкість звуку у водному середовищі визначає більш високу частоту ехолокаційних сигналів.
3. У зв'язку з високою щільністю водного середовища її мешканці позбавлені обов'язкового зв'язку з субстратом, яка характерна для наземних форм і пов'язана з силами гравітації. Тому є ціла група водних організмів (як рослин, так і тварин) , існуючих без обов'язкового зв'язку з дном або іншим субстратом, "ширяють" у водній товщі.
4. Електропровідність відкрила можливість еволюційного формування електричних органів почуттів, оборони і нападу.
Найпомітніша особливість багатьох водних тварин-пристосування для плавання: у моржів і тюленів – ласти. У бобрів, видр, водоплавних птахів, жаб – перетинки між пальцями.
Тільки у водному середовищі зустрічаються нерухомі, що ведуть прикріплений б життя тварини: Гідроїди (Hydroidea), коралові поліпи (Anthozoo), морські лілії (Crinoidea), двостулкові лілії (Bivalvia) та ін