Синевир находится на высоте 989 метров над уровнем моря, средняя глубина озера — 10—12 метров, максимальная — 24 метра. Озеро питают впадающие в него ручьи. В центре озера, как зрачок, расположен небольшой остров, отсюда и народное название — Морское Око.
Землетрус, який стався поблизу міста Чортків на Тернопіллі, був середнім за рівнем. Загалом в Україні можливі 6-7-бальні зрушення, особливо в район Карпат, Прикарпаття, а також на Одещині – зонах із сильною сейсмічною активністю. Землетруси там трапляються постійно. За словами вченого, все українське Прикарпаття – Захід України – є сейсмічно активною зоною і землетруси там трапляються постійно.
Після південно-західної частини Одеської області Закарпаття – одна з найсильніших сейсмічних зон. Там можливі досить сильні землетруси. На ослаблених ґрунтах вони можуть досягати ів за шкалою Ріхтера. Але не всі землетруси реалізуються в сейсмоактивному поясі. Значна частина напруг передається відносно стабільну платформу. Землетрус відбувається у разі, якщо виникає напруга через взаємні рухи тактонічних плит – африканської та євразійської. У місці їх зустрічі виникає величезне напруження і в тих областях відбувається до 15% всіх земних землетрусів.
Озеро Синевир - уникальное творение природы. Высоко в горах (989 метров над уровнем моря), среди смерековых лесов, находится самое крупное и глубокое высокогорное озеро Украины.