Володимир Винниченко.
Родина - робітничо-селянська, батько його Кирило Васильович Винниченко переїхав з села до міста Єлисаветград й одружився з удовою Євдокією Павленко.
Обдарування - здібності до навчання, літературні здібності, хист до малювання.
Характер - мужній, настійливий, емоційний, безкомпромісний, рішучий, темпераментний.
Оточення - Л.Юркевич, М. Хвильовий, М. Скрипник, М.Грушевський, К.Станіславський і В.Немирович-Данченко, М.Садовський і Г.Юра.
Захоплення - література, політика, революційна діяльність.
Вдача - запекла.
Освіта - середня.
Світогляд - соціаліст.
Ідеали - свобода, патріотизм, автономія для України.
Переконання - Україна має бути вільною, самостійною державою.
Творчість:
«мала проза» - 1902-1905 рр. «Краса і сила», «Біля машини», «Голота» та оповіданнях «Суд», «Боротьба», «Темна сила», «Мнімий господін», «Честь», «Ступені», «Солдатики!», «Федько-халамидник».
романістика - «Чесність з собою» (1911), «Записки Кирпатого Мефістофеля» (1918), «Рівновага» (1912), «По-свій!» (1913), «Божки» (1914).
драматургія - «Дисгармонія» (1906), «Великий Молох» (1907), «Брехня» (1910), «Співочі товариства» (1911), «Чорна Пантера і Білий Ведмідь» (1911), «Дочка жандарма» (1912), «Натусь» (1912);
Публіцистика - «Відродження нації» (1919).
Участь у національно-визвольних змаганнях - проект програми антибільшовицького "Єдиного революційно-демократичного національно фронту".
Ціннісні орієнтири - віра у морально-етичні іднеали суспільства.
Внутрішні суперечності - між державною політикою і власними переконаннями.
Політичні погляди - професійний революціонер, соціаліст.
Життя в еміграції - організував в Австрії Закордонну групу українських комуністів; написав багато романів; купує садибу у Франції, розводить сад, город. займається фізичною працею.
Малярська спадщина - перебуваючи в еміграції у Франції, відкрив у собі талант художника. Протягом свого життя написав понад сто картин, портретів і акварелей.
8. Головні герої "Провини зірок" Хейзел Грейс Ланкастер і Огастус Уотерс , автор Джон Грін
9. На мою думку, Доріан Грей сам винен.
10. В оповіданні Г. Белля "Подорожній, коли ти прийдеш у Спа..." кульмінацією я вважаю момент, коли герой розуміє, що в нього немає обох рук і однієї ноги. Він так довго зіставляв деталі, впізнаючи свою гімназію, навіть побачив на дошці надпис, зроблений колись ним власноруч. І здавалося б, нічого не зникло, те життя до війни - ось воно, навколо тебе. Але ти вже інший, і твоє життя вже ніколи буде таким, як було. Навіть давно знайомий пан Біргелер ніби той самий, але вже невідворотньо інший.
Объяснение:
Дружба означає близькість і взаємне тяжіння людей один до одного. Справжній друг краще, ніж хто-небудь інший зрозуміє наш настрій, наші переживання, розділить радість і засмучення, проявить співчуття, втішить і підтримає у важку хвилину, надасть безкорисливу до Якщо це необхідно, він заради вас навіть поступитися своїм благополуччям, піде на будь-які жертви.