М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
romanova385
romanova385
28.09.2021 11:58 •  Українська мова

Укажіть складне речення з різними видами зв’язку. А)Щоб затримати якнайдовше цвітіння, утримуйте рослини в якомога нижчій температурі. Б) День сонячний і прозорий, і хочеться, щоб йому не було краю. В) Я довго лежу і слухаю, як дзвонить у такт дзвонів степу мое серце. Г)Перше, що побачив Климко,коли прокинувся, було коло червоного сонця у вікні. 3. Укажіть складне речення із сурядним і підрядним зв'язком. А)Тут росли колючі кущі терну, шипшини та глоту, красувалися й дозрівали на вітах ламкої крушини червоні ягоди, що їх у народі звуть вовчими. Б) Весну, либонь, зачарували, а тепер вона чекає на слово, яке відразу випустить "ї на волю. В)Ще дивен дим, і хата ще казкова, і ще ніяк нічого ще не звуть. ГЯ звідав відчуття, ніби переді мною відкрився світ, де все казкове. 4. Укажіть складне речення з безсполучниковим і сурядним зв'язком. А) Запахло сонцем, воском і зелом, в колихання передліта летить бджола. Б) Йому здавалося, що живе споконвіку на цій безмежній землі: таке довге було життя... В)Тут було прохолодно і вогко, і трава, що росла біля води, кучерявилась зеленими верхівками. Г)Небо чисте, на заході якісь дві-три хмари, а гримить на грозу. 5. Укажіть складне речення з безсполучниковим і підрядним зв'язком А)Так це ім'я прилипло до 1вана, пізніше письменник додав до нього прізвище Черемшина, яке взяв від назви річки. Б)Село також у тумані, але з гори видно, як сонце прудко біжить десь із поля. В)Хлопець підняв голову: з гілки перестрибувала білочка, а вище, на стовбурі, стукав дятел. Г)Протягом усіеi минулої зими я відчув: щось має статись у цьому світі, щось неминуче станеться. 6. Укажіть складне речення з безсполучниковим, сурядним і підрядним зв'язком. А)Блищали од сонця стерні і ковила понад шляхом, сріблилася важка павутина. Б)Я відриваю голову від землі, а біля мене аж перехитується од сміху Люба, у ії руці погойдується торбинка, і дівчинка кладе ї на те саме місце, до якого тиснулось моє вухо. В)Проте маленька пташина, що майже цілком уміщалась на моїй жмені, виявилась завзятою. Г)А навколо ні лялечки, всі живуть у полі, теперішній день голує рік.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
esken576
esken576
28.09.2021
Що таке поширене пропозицію? Таким питанням буде задаватися рано чи пізно будь-який школяр. Для чого потрібно це знання? Найголовніше, для морфологічного аналізу.
Що таке поширене речення: характеристика.
Отже, як визначається поширеність пропозиції? По-перше, відразу ж відзначають усі граматичні основи, далі знаходять другорядні члени речення. Якщо вони присутні, то пропозиція називають поширеним, якщо ж ні – непоширеним. Це дозволяє зробити висновок про те, що поширена пропозиція – це пропозиція, яка складається з граматичної основи і доповнюють її другорядних членів. «Пішов сніг» – це нерозповсюджене пропозицію, а ось «вчора пішов сніг» – поширене. Є ще одна тонкість.
При питанні: «Що таке поширене пропозицію?» багато хто забуває, що бувають граматичні основи, що складаються тільки з одного члена. У таких випадках пропозиція також може бути як поширеним, так і непоширеним. Наприклад, «Ранок» – це нерозповсюджене, а «Холодний ранок» – поширене. Також подібні труднощі можуть виникнути при визначенні типу неповних речень, де опущений-якої головний член. Як правило, в подібних пропозиціях його легко можна відновити. Наприклад: «Я люблю полуницю, а Андрій – малину». У другій граматичній основі відсутній присудок, але при цьому присутній додаток «малину», отже, така пропозиція можна назвати поширеним.
Пропозиція з різними видами зв’язку відразу ж, автоматично, можна називати поширеним пропозицією, так як в таких випадках доповнюючими і розкривають сенс головної частини є залежні члени в реченні. Не варто також плутати такі поняття, як «просте речення» і «нерозповсюджене пропозицію». У першому випадку присутня тільки одна граматична основа, причому вона може бути ускладнена причетними оборотами, визначеннями, порівняльними або дієприслівниковими оборотами. А нерозповсюджене пропозиція може включати в себе кілька граматичних основ, які можуть бути нічим не ускладнені. Наприклад: «Кіт, ніби спав біля дверей, підморгуючи оком, пильно гав за нами». Цей приклад є простим поширеним пропозицією, так як тут є тільки одна граматична основа «кіт гав». А ось наступний буде представляти собою складне нерозповсюджене пропозиція: «Ніч настала, місяць сховалася, коники затихли». Тут є три граматичні основи, які нічим не ускладнені, тому пропозиція нерозповсюджене складне. Таким чином, для початку потрібно чітко визначити, скільки ж граматичних основ містить в собі фраза і чи є другорядні члени.
Що таке поширене пропозицію? Відповідь на це питання можна знайти в цій статті. Визначення граматичних властивостей обов’язково потрібно при вчиненні морфологічного розбору пропозиції, саме тому слід знати і розрізняти їх.
4,6(43 оценок)
Ответ:
kamakiko11
kamakiko11
28.09.2021
Я казала це вже неодноразово і продовжую це стверджувати: Тарас Григорович Шевченко для нашого народу, для України, – це не просто поет чи художник. Він став ковтком свіжого повітря, ковтком натхнення, цілющим струмком посеред пустелі для багатьох поколінь. До нього йшли за благословенням: і незламні воїни, і освічені інтелігенти, і працьовиті селяни. Головною мрією славетного Кобзаря було безхмарне майбутнє для України, тому так сильно прагнули знищити його книжки можновладці, змусити мовчати Шевченка, заславши його далеко від дому….
Минули століття, зараз Україна – це незалежна держава, проте й досі непокоять сумніви: чи піднялися ми з кріпосницьких колін, чи навчилися жити без ката і чи робимо усе, що від нас залежить задля щасливого майбуття?Шевченків ідеал людини й загалом майбутнього вимірюється добром, точніше – здатністю творити добро, чинити щось хороше кожного дня, не очікуючи нагороди чи похвал.
4,6(67 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ