М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Прочитайте текст. Чи можна його назвати оповіданням? Визначте
композицію тексту. Поясніть роль прямої мови в тексті.
Зелені будиночки стоять на самому березі озера й хитруватими очима роздивляються, що діється навколо. Голосним
ячанням у сонячному небі перегукуються чайки: злітають угору, зависають на мить і стрімко шугають у дзеркальну блакить.
Посеред озера — зелений кучерявий острів. За ним — голуба,
з червоними пасмами, причепурена білими хмаринками долина. А над нею — розчервоніле сонце. Наче їздовий, тримає воно
золотаво-червоні промені-віжки, що по берегах.
З лісу, наче дядько Лев з «Лісової пісні», наближається
до мене чоловік. По всьому видно — місцевий. Привіталися.
— Милуєтесь Світязем? — питає.— Ач, прокинувся. Ото
вже, бігме, цілу ніч бушуватиме!
— Але ж усе так якось раптово, несподівано…
— А він завжди так. То лагідний, спокійний, а то як збуруниться — аж береги стогнуть.
— А я було замріявся, здавалося, що ось-ось з’являться на
березі русалки.
— Е-е-е! Де вже тепер ті русалки… Оце хіба у святеньку
неділю понаїздять усякі патлаті й розмальовані — трощать,
рубають, пиляють, палять. Перепаскудять усе довкола, потім
сідають у машини та їдуть собі. Щоб їм стежка сюди заросла!
— Скажіть, будь ласка, а звідки в озера назва — Світязь?
— Люди по-різному кажуть. Чимало легенд чули ми про
нього. А розповім я вам ту, яку почув від свого діда.
Мій співрозмовник на мить замислився, а відтак почав:
— Правічним лісом, важко ступаючи, йшов молодий Витязь. Вертався з далекого походу. Його могутні груди були пробиті списом, і широкою долонею він затуляв глибоку рану. Підійшов Витязь до столітнього дуба, сперся на нього, відпочив
трохи й рушив далі. Кроки гулко відлунювали у правічному
лісі. Дерева схиляли свої крони лапаті віти й підтримували його. Від кожної краплі крові з його грудей земля
озивалася стогоном. Потроху сили полишали Витязя. Ступив
він іще кілька кроків — і впав. Відтак підвів голову і крізь
крислаті віти побачив світло. Воно кликало його. З останніх
сил підвівся Витязь і пішов на те світло. Невдовзі вийшов
з лісу. І побачив він велике озеро. Ступив до нього і впав біля
самої води.
Захвилювалося озеро, зашуміло. Вітер набирав пригорщами цілющу озерну воду і скроплював нею груди молодого
Витязя. Коли Витязь розплющив очі, то побачив, що рана загоїлася. Устав він, низько до землі вклонився Світлому озеру.
Відтоді і стало називатися воно Світязь, тобто Світло і Витязь.
Я був зворушений оповіддю і щиро подякував йому. Стомлений Світязь уже заспокоювався, лягав спочити.
Я ще раз подякував, попрощався з добрим чоловіком і пішов у свій затишний будиночок. Та почута легенда не давала
спокою у вірші, у музику. Дрімота таки здолала
мене, і я незчувся, як заснув.
Прокинувся від дзвінкоголосого ячання, що долинало
з озера. З диво-озера! Я вийшов до нього і побачив, що воно
ніжиться в ласкавих сонячних променях. У стоголосій круговерті шугають над ним чайки.
І раптом, наче далеке відлуння, у душі забриніли слова:
«Ти слава моя голосна і прадавня, Світязь!».
Серце моє співало. Я взяв нотний папір і записав кант мелод

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Реченнями з різними видами зв'язку називають багатокомпонентні (більше 2- х частин) складні речення, які поєднують різні види зв'язку: безсполучниковий і сполучниковий, сурядний і підрядний, тощо.

1.  Людство тепер живе у дуже складному світі: промислові підприємства забруднюють навколишнє середовище, а це призводить до зникнення видів рослин та тварин, що збіднює нашу природу. 
(Складне речення із сполучниковим сурядним, підрядним та безсполучниковим зв'язками  [ ]: [ ], а [ ], (що).

2. Якщо ми не будемо захищати рослинний та тваринний світ, то наші нащадки можуть залишитися жити у пустелі, що буде жорстокістю щодо них.
Складне речення із сполучниковим сурядним та підрядним зв'язками
[ ], то [ ], ( що ).

3. Рослини та тварин потрібно охороняти зараз, і природа нам віддячить за це: наші діти та онуки зможуть помилуватися лісами, луками, степами та горами; рослини та тварини хочуть жити не менше за нас, людей.  
Складне речення із сполучниковим сурядним і безсполучниковим зв'язками
 [ ], і [ ]: [ ]; [ ].
4,7(46 оценок)
Ответ:
alinka12152002
alinka12152002
13.07.2021
Архаїзми і історизми-це застарілі слова,тобто слова,що вийшли з активного вжитку українців.Архаїзми в наш час змінилися відповідниками.Наприклад:уста-губи,десниця-рука,длань-долоня,град-місто,ланіти-щоки... 
Історизми-це слова,що не використувуються в наш час,бо зникли поняття,які ці слова позначали.Наприклад:Комсомол(у наш час комсомольських організацій вже немає),сажень(міра довжини),кунтуш(верхній жіночий і чоловічий одяг з відрізною приталеною спинкою і малими зборками-зараз такий одяг не носять)тощо.
4,5(13 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ